Bültenler

Analist Tavsiyeleri / 29 Ağustos Haftası

August 31, 2022 • 5 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri / 29 Ağustos Haftası
Analist Tavsiyeleri / 29 Ağustos Haftası

Paypal (PYPL) 

🎯 Bank of America Analisti Jason Kupferberg, çarşamba günü yaptığı açıklamada, aktivist Elliott Management’ın etkisiyle portföydeki PayPal hisselerini artırmanın zamanının geldiğini söyledi. Analist şirketin hisselerini nötrden “AL” derecesine yükseltirken hisse için hedef fiyatını 94 dolardan 114 dolara çıkardı. Yeni hedef, hissenin salı günkü kapanışından itibaren 24%’lük bir getiri potansiyeline işaret ediyor.

Midas uygulamasında yer verdiğimiz analist tahminlerine göre analistlerin Paypal hissesi için 12 aylık ortalama fiyat hedefi 119,85 dolarken hisseyi değerlendiren analistlerin 77%’si şirket için “AL” notu paylaşmış. 

🔍 Ne demiş?

 • Analist Jason Kupferberg, “Yaklaşık bir yılda ilk kez, Paypal için hisse başına kâr tahminlerimizde yukarı yönlü bir potansiyel görüyoruz.” ifadelerini kullandı.
 • Kupferberg, “Bu girişimlerin muhtemelen aktivist Elliott Management tarafından destekleneceğine inanıyoruz ve şirketin yeni CFO’su Blake Jorgensen’in maliyet/marj girişimlerini iyi bir şekilde yürütme geçmişine sahip olduğunu not ediyoruz.” dedi.
 • PayPal geçtiğimiz günlerde, bu yıl maliyetleri 900 milyon dolar düşürmeyi beklediğini ve bu düşüşün – diğer değişikliklerle birlikte – 2023 yılına kadar en az 1,3 milyar dolar tasarruf sağlayabileceğini de sözlerine ekledi.
 • Ne olmuştu? ​​Elliott, bu ayın başlarında PayPal’da 2 milyar dolarlık hisse sahibi olduğunu açıkladı ve bir sunumda “PayPal’daki değer teklifine güçlü bir şekilde inandığını” belirtti. Firma, “PayPal’in ödeme işlerinde benzersiz ve sektör lideri bir ayak izine sahip olduğunu söylerken hem yakın hem de uzun vadede kazanma potansiyeli olduğunu” belirtti.
Analist Tavsiyeleri / 29 Ağustos Haftası

Netflix (NFLX) 

🎯 Morgan Stanley, Netflix’in aboneler için reklam destekli bir model başlatmasıyla yükselişe geçebileceğini söyledi. Bankanın şirket üzerinde “EŞİT AĞIRLIK” notu ve 230 dolarlık fiyat hedefi bulunuyor.

Midas uygulamasında yer verdiğimiz analist tahminlerine göre analistlerin Netflix hissesi için 12 aylık ortalama fiyat hedefi 229,61 dolarken hisseyi değerlendiren analistlerin 21%’i şirket için “AL” notu paylaşmış. 

🔍 Ne demiş?

 • Analist “Reklam destekli bir modelin piyasaya sürülmesinin, tamamen tüketici fiyat artışlarına bağlı olmadan, kullanıcı başına ortalama gelir büyümesini sağlayan uzun vadeli gelir artışı için faydalı olduğunu düşünüyoruz. Ayrıntılar ortaya çıktıkça, birim ekonomisini ve neyin fiyatlandırılıp fiyatlanmadığını dikkate alacağız.” ifadelerini kullandı.
Analist Tavsiyeleri / 29 Ağustos Haftası

 T-Mobile (TMUS)

🎯 Morgan Stanley Analisti Simon Flannery müşterilere verdiği bir notta, T-Mobile yönetim kurulunun önümüzdeki aylarda bir hisse geri alım programını onaylayabileceğini söyledi. Analist, hedef fiyatını 154 dolardan 159 dolara yükseltirken hisse için “YÜKSEK PERFORMANS” notunu da korudu.

Midas uygulamasında yer verdiğimiz analist tahminlerine göre analistlerin T-Mobile hissesi için 12 aylık ortalama fiyat hedefi 174,53 dolarken hisseyi değerlendiren analistlerin 100%’ü şirket için “AL” notu paylaşmış. 

🔍 Ne Demiş?

 • Analist, zorlu bir pazarda telekom hizmetlerinde en iyi seçim olarak T-Mobile’ı tercih ettiğini belirtirken T-Mobile’ın 380 bin faturalı net hesap ve 1,7 milyon faturalı net müşteri ile AT&T ve Verizon’un toplamından daha fazla net müşteri kazandığını söyledi. 
 • T-Mobile ayrıca gelişmiş bir pazarda büyüme fırsatı olabilecek bir 5G ev interneti ürününü de piyasaya sürecek.
Analist Tavsiyeleri / 29 Ağustos Haftası

Snap (SNAP)

🎯Citi Analisti Ronal Josey, Snap’in işten çıkarma haberlerinin ardından şirket hisselerinin notunu “NÖTR/YÜKSEK RİSKLİ” seviyeye indirdi ve fiyat hedefini 16 dolardan 10 dolara düşürdü.

Midas uygulamasında yer verdiğimiz analist tahminlerine göre analistlerin Snap hissesi için 12 aylık ortalama fiyat hedefi 14,50 dolarken hisseyi değerlendiren analistlerin 26%’sı şirket için “AL” notu paylaşmış. 

🔍 Ne demiş?

 • Citi Analisti Ronald Josey çarşamba günü yazdığı bir notta, “Snap’in ikinci çeyrek sonuçlarından sonra maliyet düşürücü önlemler almasını bekliyorduk.” dedi.
 • Netflix’e gittiler: “Bununla birlikte, Snap’in Baş İşletme Sorumlusu Jeremi Gorman ve NA Reklam Satışları Başkanı Peter Naylor’un Netflix’te çalışmak için ayrıldığını görmek bizi şaşırttı.” ifadelerini kullandı.

Diğer analistler ne demiş? 

 • Deutsche Bank Analisti Benjamin Black bir notta, “Kesintilerin büyüklüğü beklediğimizden daha fazla ve potansiyel olarak önceden tahmin edilenden daha da zorlu bir makro ortama işaret edebilir. Bu da reklama maruz kalan tüm şirketler için olumsuz sonuçlara neden olabilir.” ifadelerini kullandı.
 • Black, Snap’in iş gücünün azalmasının, maaş ve bordro ile ilgili yıllık bazda yaklaşık 400 milyon ila 500 milyon dolar arasında tasarrufla sonuçlanabileceğini ve bu da şirketin geçen yıla göre düzeltilmiş toplam işletme giderlerinin yaklaşık 17% ile 22%′sini oluşturduğunu belirtti.
 • Bank of America Analisti Justin Post’a göre, Snap’in 2020′den bu yana çalışan sayısındaki 82%′lik büyüme göz önüne alındığında, işten çıkarmaların büyük olasılıkla yıkıcı olacağını ancak bunun zaten beklenen bir durum olduğunu belirtti.

Analist Tavsiyeleri / 29 Ağustos Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı