Borsa Yorumları

Analist Tavsiyeleri – 28 Kasım Haftası

December 1, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 28 Kasım Haftası

United Parcel Service (UPS)

🎯 Deutsche Bank, UPS hisselerinin halihazırda makro endişeleri yansıtacak şekilde fiyatlanmış olduğu düşüncesiyle hisse hakkındaki bakış açısını değiştirdi.  Analist Amit Mehrotra, şirkete ilişkin notunu “TUT” seviyesinden “AL” seviyesine yükseltti ve bankanın fiyat hedefini hisse başına 197 dolardan 220 dolara çıkardı.

Mehrotra, daha önceki makro ortamda yaşanan değişimlerin getirdiği olumsuz etkilerin ve toplu iş sözleşmesi pazarlıklarının halihazırda hisse fiyatına yansıdığını aktardı. 

 🔍 Ne demiş?

Analist pazartesi günü kaleme aldığı bilgilendirme yazısında, “Yakın vadede değerlendirdiğimizde, piyasa katılımcılarının iş hacmi büyümesine aşırı derecede yoğunlaştığını, karma ve verimlilik girişimlerine önem vermediğini düşünüyoruz. Bu durum yurt içi iş hacimlerini ılımlı bir şekilde düşürmesine rağmen pozitif bir gelir artışı ve güçlü bir marjinal gelir sağlayabilir.” ifadelerini kullandı.

Analist Tavsiyeleri - 28 Kasım Haftası

General Motors (GM)

🎯 Citi’den yapılan açıklamada, General Motors için gelecekte bazı olumlu faktörlerin görüldüğü bildirildi ve hisse için “AL” notunu yineledi.

 🔍 Ne demiş?

“Son Yatırımcı Günü kanaatimizi doğrular nitelikte; geleceğe dair bazı potansiyel olumlu etkenleri hâlâ görüyoruz: 

(1) Dördüncü çeyrekteki güçlü serbest nakit akışı, hisse geri alımları için sağlıklı bir ortam hazırlayabilir.

 (2) Beklenen ABD Hazinesi IRA tahminleri, GM’nin elektrikli araç marjını yükseltebilir ve emsallerine karşı avantaj sağlayabilir.”

Analist Tavsiyeleri - 28 Kasım Haftası

Tesla (TSLA)

🎯 UBS, Tesla’nın yükselen otomotiv yazılımı alanında ön planda olacağını öngörüyor. Kurum, “2030 yılına kadar Tesla hissesi üzerinde yaklaşık 700 milyar dolarlık bir fırsat” görüyor ve hissenin notunu “AL” olarak yineledi.

🔍 Ne demiş?

“Tesla, GM ve Mercedes-Benz, küresel OEM listemizde olumlu bir seyirle ön planda yer alırken, daha küçük kitle piyasasına hitap eden OEM’ler ve eski tip birinci kademe otomobil tedarikçileri geride kalma riskiyle karşı karşıya.”

Analist Tavsiyeleri - 28 Kasım Haftası

Microsof (MSFT)

🎯 Jefferies, aşağı yönlü piyasa senaryosu analizine göre Microsoft’un korunaklı olduğunu, Amazon’un ise “ aşağı yönlü” olduğunu açıkladı. 

 🔍 Ne demiş? 

“1) Aşağı yönlü piyasa senaryosuna göre MSFT en korunaklı, AMZN ise en çok düşen hisse;

2) Aşağı yönlü piyasa senaryosunda internet alanında en az düşen META; 

3) 2008/2009’da yaşanan son ekonomik durgunluk döneminde AMZN ve GOOGL hisselerinin piyasadaki diğer hisselere göre 3 ay önce dip yaptığı da unutulmamalı.”

Analist Tavsiyeleri - 28 Kasım Haftası

Analist Tavsiyeleri - 28 Kasım Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı