Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 25 Eylül Haftası

Eylül 27, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 25 Eylül Haftası

XPO Logistics (XPO) 

🎯 Evercore ISI, XPO Logistics’in “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 72 dolardan 79 dolara taşıdı.

 🔍 Ne demiş?

Evercore analistleri, şirketin operasyonel geri dönüşünün “tam da tüm ağlar hızlanan fiyatlandırmadan faydalanmaya başlarken” geldiğini belirtiyor. Bugüne kadar hâlihazırda 100%’ün üzerinde artış gösteren hissenin notunu yükseltmek “pek bizlik bir hareket değil” diyen analistler, şu an XPO’nun lehine hareket eden çok faktör olduğunu belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 25 Eylül Haftası

Costco (COST)

🎯 JPMorgan, Costco’nun “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 525 dolardan 575 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

JPmorgan analisti Christopher Horvers’ın söz konusu not güncellemesi, Costco’nun mali dördüncü çeyrek bilançosunun ardından geldi. Analist, savunmacı konumu, yüksek gelirli tüketici tabanı ve süregelen hisse kazanımları göz önüne alındığında Costco’ya yatırım yapmak için iyi bir zaman olduğunu söylüyor. JPMorgan, yüksek benzin fiyatları ve artan ekonomik baskıların tüketicilerin şirketin “perakendedeki en iyi fiyatları” aramasına neden olduğu mevcut pazarda hissenin çok iyi konumlandığını belirtiyor.

Analist Tavsiyeleri - 25 Eylül Haftası

Johnson Controls (JCI) 

🎯 HSBC, Johnson Constrols’ün “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 58 dolardan 69 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

HSBC hissenin son dönemdeki düşük performansının, karbonsuzlaştırma ve sürdürülebilir binalara maruz kalan bir işletme için iyi bir giriş noktası sağladığını söylüyor. Analistler, bina çözümleri segmentindeki güçlü görünüm ve binalarda karbonsuzlaştırma ve Nesnelerin İnterneti’nin benimsenmesine odaklanan işin yapısal büyüme profili göz önüne alındığında, hissedeki geri çekilmeyi “sert” olarak nitelendiriyor.

Analist Tavsiyeleri - 25 Eylül Haftası

Kosmos (KOS)

🎯 BofA, Kosmos’un “NÖTR” notunu “AL” olarak güncellerken, hissenin 8,70 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 10 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

BofA analistleri, büyüme, rezerv ömrü ve sıvılaştırılmış doğalgaza (LNG) yönelme avantajları göz önüne alındığında, Kosmos’u “oldukça farklılaştırılmış bir hisse” olarak gördüğünü söylüyor. Analistler Kosmos’un 2024 yılında, önceki üç yılda kümülatif olarak ürettiği kadar serbest nakit akışı üreteceğini düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 25 Eylül Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly