Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 24 Haziran Haftası

Analist Tavsiyeleri – 24 Haziran Haftası
Google News Icon Takip Et

Robinhood (HOOD)

🎯 Wolfe Research, Robinhood’un “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine taşırken hissenin 29 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu.

👀 Robinhood, ABD’li bir finansal hizmetler şirketidir. 

 🔍 Ne demiş?

Wolfe Research analistlerinin bu kararı, şirketin CFO’su Jason Warnick ile gerçekleştirilen görüşmenin ardından geldi. Analistler, Robinhood’un kazanç büyüme algoritmasının gücü ve dayanıklılığı konusunda “daha inançlı” hale geldiğini belirtti. Analistler, Robinhood için 20% net mevduat büyümesi, 5% hesap büyümesi, önemli işletme kaldıracı ve güçlü serbest nakit akışı üretimi ile desteklenen “dayanıklı” bir 30%’luk GAAP kâr büyüme algoritması öngörüyor. Wolfe’un 2026 GAAP kâr tahmini, Wall Street konsensüsünün de 70% üzerinde. 

Analist Tavsiyeleri - 24 Haziran Haftası

Campbell Soup (CPB) 

🎯 JPMorgan, Campbell Soup’un “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltirken 45 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 52 dolara taşıdı.

👀 En çok konserve çorba ürünleriyle tanınan ABD’li gıda şirketi Campbell Soup, birleşmeler ve satın almalar yoluyla, amiral gemisi Campbell’s markası altında çok çeşitli ürünlerle ABD’deki en büyük işlenmiş gıda şirketlerinden biridir. 

 🔍 Ne demiş?

JPMorgan analistleri, Campbell yönetimiyle görüştükten sonra şirketi ilk kez “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla değerlendirmeye başladı. Analistler, başta Rao’s olmak üzere şirketin ürünlerine yönelik tüketici talebinin “mükemmel olmaya devam ettiğine” ve belki de beklenenden daha iyi olduğuna inanıyor. JPMorgan ayrıca Campbell’ın uzun vadeli marj potansiyelinin “kendi kendine yardım” verimliliği sayesinde Wall Street’in beklediğinden daha büyük olabileceğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 24 Haziran Haftası

Universal Health (UHS) 

🎯 Baird, Universal Health’in “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltirken 198 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 236 dolara taşıdı. 

👀 Universal Health, hastane ve sağlık hizmetleri sunan ABD’li bir şirkettir. 

🔍 Ne Demiş?

Baird analisti Michael Ha, ikinci çeyrek kazançları öncesinde bakım grubuna ilişkin iyimserliğini yineliyor. Ha, Universal Health için giderek daha olumlu bir tablo çiziyor ve analist, hisseyi en iyi hastane seçimi olarak adlandırıyor. Ha, şirketin hastane grubundaki en cazip risk/ödül oranına sahip olduğunu ve “önemli ölçüde büyük kazanç büyümesi sağlayacak güçlü bir çok yıllı marj iyileştirme hikayesinin” başlangıcında olduğunu söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 24 Haziran Haftası

Home Depot (HD)

🎯 DA Davidson, Home Depot’un “NÖTR” notunu “AL” seviyesine, 352 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 395 dolara yükseltti. 

👀 Home Depot, yakıt ve ulaşım kiralama dahil olmak üzere inşaat ürünleri, aletler ve hizmetler satan çok uluslu bir ABD’li ev geliştirme perakende şirketidir.

🔍 Ne Demiş?

DA Davidson analistlerinin, piyasa tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken hisse konusunda iyimser olmak için birçok sebepleri var. Analistler, Home Depot hisselerinin Aralık 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesinden 19% ve 52 haftanın en yüksek seviyesinden 15% aşağıda olması, mevcut ev fiyatlarının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olması, sektör trendleri ve rekabetin “artık daha kötüye gitmemesi”, şirketin marj açığını tekrar genişletmesi ve yaklaşan düşük faiz ortamı gibi bir dizi neden gösteriyor. 

Analist Tavsiyeleri - 24 Haziran Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly