Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 20 Mayıs Haftası

May 22, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 20 Mayıs Haftası

Shopify (SHOP)

🎯 Goldman Sachs, Shopify’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 67 dolardan 74 dolara taşıdı. 

👀 Shopify, Kanadalı çok uluslu bir e-ticaret şirketidir. Şirket, küçük işletmelerin çevrimiçi bir mağaza oluşturmasına ve tek bir gösterge paneli aracılığıyla çevrimiçi satış yapmasına yardımcı olan kullanıcı dostu bir e-ticaret platformudur. 

 🔍 Ne demiş?

Goldman Sachs analisti Gabriela Borges, 2024’te marj genişlemesine ağırlık veren bir yatırım döngüsü ve daha karışık tüketici harcamaları nedeniyle hisselerin bugüne kadar 23% düştüğünü söylüyor. Bununla birlikte, Shopify’ın e-ticaret yazılımındaki “önemli teknoloji hendeği” ve döngüler boyunca hisse kazanımı göz önüne alındığında Borges, bu yatırımların ölçekte daha kalıcı gelir artışı sağlayacağına inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 20 Mayıs Haftası

Kraft Heinz (KHC) 

🎯 Piper Sandler, Kraft Heinz’ın “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltirken, 42 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da korudu.

👀 ABD’’li Kraft Heinz gıda, dondurulmuş gıda ve hazır yemek üreten çok uluslu bir şirkettir. Şirket, gıda ve içecek üretiminde dünyanın en büyük beşinci ismidir. 

 🔍 Ne demiş?

Piper Sandler analistleri, Kraft Heinz’ın gıda hizmetindeki yükselişini, dağıtıcılardaki yeni inovasyonunların yardımıyla, artan gelirler ve bir miktar artan dağıtım sağlayabileceğini beklediği için oldukça beğeniyor. Analistler, gıda hizmetlerinin şirketin satışlarının sadece 14%’ünü oluşturduğunu ancak bu birimin hızla büyüdüğünü belirtiyor. Piper Sandler analistleri ayrıca, birimin büyümesinin 2025’te hızlanarak perakendedeki ılımlı görünümü dengelemeye yardımcı olacağını ve bunun da hissenin yeniden değerlenmesine yardımcı olacağını düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 20 Mayıs Haftası

Edwards Lifesciences (EW) 

🎯 Citi, Edwards Lifesciences’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine, 98 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 105 dolara yükseltti. 

👀 ABD’li Edwards Lifesciences, yapay kalp kapakçıkları ve hemodinamik izleme konusunda uzmanlaşmış bir medikal teknoloji şirketidir.

🔍 Ne Demiş?

Citi analisti Joanne Wuensch, hissenin büyümenin bir sonraki ayağına ilişkin iyimserlikle yıl sonuna kadar iyi performans gösterecek şekilde konumlandırıldığını söylüyor. Analist, şirketin TAVR biriminin stabilize olduğunu ve transkateter mitral ve triküspit tedavilerinde ivme kazandığını düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 20 Mayıs Haftası

Prudential Financial (PRU)

🎯 Jefferies, Prudential’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 121 dolardan 143 dolara taşıdı.

👀 Prudential Financial, ABD’de 40’ın üzerinde ülkedeki yan kuruluşlarıyla hem perakende hem de kurumsal müşterilere sigorta, emeklilik planlaması, yatırım yönetimi ve diğer ürün ve hizmetleri sağlayan bir sigorta şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

Jefferies analisti Suneet Kamath, ABD hayat sigortası endüstrisinin “bir dönüm noktasında” olduğunu ve özel emeklilik sigortası segmentlerinin on yıllardır en güçlü büyüme ve getirilerden faydalanma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Analist, uzun vadeli faiz oranlarının genel olarak mevcut seviyelerde kalacağı varsayımıyla, “perakendenin geri dönüşünün” çok yıllı yatırım yapılabilir bir tema olacağını söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 20 Mayıs Haftası

Analist Tavsiyeleri - 20 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly