Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 16 Ocak Haftası

January 18, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 16 Ocak Haftası

Amazon (AMZN)

🎯 JPMorgan’dan yapılan açıklamada, Amazon (AMZN)’un “en iyi fikirlerden biri” olduğu görüşü yinelendi ve bu çeyrek gelirleri için de olumlu görüşün korunduğu belirtildi. 

 🔍 Ne demiş?

AMZN halen bizim “En İyi Fikrimiz” olmayı sürdürüyor ve şirketin 2023’te perakende sektöründeki toparlanmayla birlikte gelir artışında tekrar bir ivme yakalayacağına ve işletme marjlarını artıracağına olan güvenimizi koruyoruz.

Analist Tavsiyeleri - 16 Ocak Haftası

Albemarle (ALB) 

🎯 Albemarle (ALB) için “AL” tavsiyesinde bulunan Deutsche, lityum şirketi için gelecekte bazı olumlu katalizörler öngördüğünü bildirdi. Analist, şirketin hedef fiyatını 270 dolardan 305 dolara yükseltti. Bu güncel kapanış fiyatına göre 25%’in üstünde bir getiri potansiyeline işaret ediyor.

🔍 Ne demiş?

“Albemarle için “AL” notumuzu yineliyoruz. Albemarle 24 Ocak günü, 2023 beklentilerini ve beş yıllık hedeflerini de içerecek şekilde şirketin kurumsal stratejisini güncelleyeceği bir Kurumsal Strateji webcast etkinliği düzenleyecek.”

Analist Tavsiyeleri - 16 Ocak Haftası

Global Payments (GPN) 

🎯 Morgan Stanley’den yapılan açıklamada, rakiplerinin başarısız olmasıyla birlikte Global Payments (GPN) hisselerinin yükselmeye hazır olduğu kaydedildi. 

Finans teknolojisi şirketinin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” olan notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine çeken banka, fiyat hedefini 124 dolardan 135 dolara yükseltti. Yeni fiyat hedefi hissenin 25% yükselebileceği anlamına geliyor. 

🔍 Ne demiş?

Analist James Faucette salı günkü bilgilendirme yazısında; bu not yükseltmesini “daha elverişli rekabet ortamı, cazip değerleme, korkulandan daha iyi resesyon dayanıklılığı ve GPN’nin stratejik birleşme/satın alma icraatlarına odaklanmayı sürdürmesi” gibi faktörlere dayandırdığını belirtti.

Analist Tavsiyeleri - 16 Ocak Haftası

Pfizer (PFE)

🎯 Pfizer (PFE)’ın notunu düşüren Wells Fargo’dan yapılan açıklamada, hissenin tekrar iş görmeye başlaması için bir ‘Covid sıfırlamasına’ ihtiyaç duyulduğu kaydedildi.

Pfizer hisselerine yönelmeden önce Covid-19 sıfırlamasının bir gereklilik olduğunu vurgulayan kurum, pazartesi günü ilaç devinin hisse notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesinden “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürdü ve fiyat hedefini 54 dolardan 50 dolara çekti. 

🔍 Ne demiş?

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan analist Mohit Bansal, ”PFE hisselerinin tekrar iş görmeye başlaması için bir COVID sıfırlamasına ihtiyaç duyulduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Kurum, toplam gelirini arttırmayı hedefleyen ve birleşme/satın almalar açısından doğru adımlar atarak bu hedefe ilerleyen Pfizer’ın cazip bir uzun vadeli profile sahip olduğunu düşünse de, yatırımcıların bunu fiyatlaması biraz zaman alacak gibi görünüyor. Bansal, “Bu arada, COVID konusundaki belirsizlik yatırımcılar açısından tedirginlik doğurabilir” dedi.

Analist Tavsiyeleri - 16 Ocak Haftası

Analist Tavsiyeleri - 16 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı