Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 16 Ekim Haftası

October 18, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 16 Ekim Haftası

Elastic (ESTC) 

🎯 Jefferies, Elastic’in “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 75 dolardan 100 dolara taşıdı. 

 🔍 Ne demiş?

Jefferies analistleri, şirketin “iki sağlam çeyrek dönem bilançosu” paylaştığını ve gelirinin 2025 mali yılına doğru hızlandığını düşünüyor. Jefferies, sektörün konsolidasyonla karşı karşıya olması ve Elastic’in yapay zekânın ön saflarında yer alan aramalarla yapay zekâ iş yüklerinden yararlanmak için benzersiz bir şekilde konumlandığını belirtiyor. Analistler, şirket gelirinin 2025 mali yılına kadar yükselmeye devam edeceğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 16 Ekim Haftası

Hess (HES)

🎯 Susquehanna, Hess’in “POZİTİF” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 187 dolardan 197 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Susquehanna analistleri, üçüncü çeyrek bilançoları öncesinde petrol arama ve üretim sektörü için tahminlerini güncelledi. Şirket, 2024 varil başına ABD ham petrol fiyat öngörüsünü 80 dolar olarak koruyor. Analistler, şirketlerin bakım sermayesi programlarına devam ettiğini ve kuyu verimliliğindeki iyileşmelerin ılımlı üretim artışlarına yol açtığını söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 16 Ekim Haftası

O’Reilly Automotive (ORLY) 

🎯 JPMorgan, O’Reilly Automotive’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu ve hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 980 dolardan 1.030 dolara taşıdı.

🔍 Ne Demiş?

JPMorgan analisti Christopher Horvers, yaz aylarındaki hava koşullarının etkisinin azalması ve O’Reilly’nin yıl sonuna doğru hisse kazancı ivmesini yakalamaya başlamasıyla, şirketin aylık rekabet eğilimlerinin eylül ve ekim aylarında yavaşladığına inanıyor. Banka, yakın vadede hissede konsolidasyon bekliyor ancak O’Reilly’nin uzun vadeli temel bir holding olmaya devam ettiğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 16 Ekim Haftası

Huntsman (HUN)

🎯 Bank of America, Huntsman’ın “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 27 dolar olarak belirledi.

 🔍 Ne demiş?

Bank of America analistleri Steve Byrne ve Matthew DeYoe, petrokimya temellerinin “dibe yakın” olduğuna dair birkaç işaret görüyor ancak şirketin petrokimya duyarlılık endeksinin temmuz ayında dibe vurmasına rağmen henüz yükseliş görünümüne geçmediğini belirtiyor. Bu bağlamda analistler yatırımcılara “Buradaki asıl zorluk, dipten satın almak ve zayıf üçüncü çeyrek sonuçlarını sindirmek arasında bir denge kurmak olacaktır.” diyor.

Analist Tavsiyeleri - 16 Ekim Haftası

Analist Tavsiyeleri - 16 Ekim Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly