Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 12 Haziran Haftası

June 14, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 12 Haziran Haftası

Estee Lauder (EL) 

🎯 Berenberg, Estee Lauder’in “TUT” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 243 dolar olarak belirledi.

 🔍 Ne demiş?

Berenberg analisti Fulvio Cazzol; hissenin 2023’te yaşadığı 27%’lik satış dalgasının ardından Estee’nin yatırımcılar için cazip bir alım fırsatı sunduğunu düşünüyor. 2024 mali yılında şirketin organik satışlarında 16%’lık artış bekleyen Cazzol, ayrıca orta vadeli kazanç büyümesine geri dönebileceğine inanıyor. Cazzol’a göre EL’in mevcut düzeyleri, cazip bir risk/ödül profili sunuyor.

Analist Tavsiyeleri - 12 Haziran Haftası

Meta Platforms (META)

🎯 Wolfe Research, Meta Platforms’un “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 300 dolardan 330 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Wolfe Research analisti Deepak Mathivanan, şirketin üretici yapay zekâ teknolojisini çeşitli uygulama ve hizmetlerine entegre edeceğine ilişkin yaptığı açıklamaların, gelecek yıllarda Meta satışlarına fayda sağlayacağını düşünüyor. Meta’yı favori hisselerden biri olarak değerlendirmeye devam eden analist, şirketin üretici yapay zekânın finansal görünümünde oldukça olumlu etkilere yol açacağı birkaç şirketten biri olduğunu belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 12 Haziran Haftası

Hepsiburada (HEPS) 

🎯 Citigroup, Hepsiburada’nın “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 90 sentten 2 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Citigroup analisti Maksim Nekrasov, şirketin mevcut nakit koruma ve mevcut müşterilerinden değer elde etme stratejisiyle kârlılık ve “sürdürülebilirlik” yolunda sağlam adımlar attığını belirtiyor. Nekrasov, mevcut hisse değerlemelerinde piyasanın, sermaye artırımı veya listelenmeme gibi “aşağı yönlü senaryolara orantısız bir olasılık” atfediyor gibi göründüğünü ve bunun da “yeniden değerleme için alan” yarattığını düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 12 Haziran Haftası

Advanced Micro Devices (AMD)

🎯 Deutsche Bank, Advanced Micro Devices’ın “TUT” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 80 dolardan 110 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

Deutsche Bank analistlerinin güncellemesi, şirketin veri merkezi ve yapay zekâ etkinliği sonrası geldi. Etkinliğin en merakla beklenen kısmı, AMD’nin Instinct MI300 ürün ailesinin ön gösterimiydi ancak analistlere göre etkinlikte müşteri duyurularının olmaması bazı yatırımcıları şaşırtmış olabilir. Banka, veri merkezi GPU’larının şirket için dijital yarı-işlemci son pazarında cazip bir büyüme fırsatı sunduğunu düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 12 Haziran Haftası

Darden Restaurants (DRI)

🎯 Citigroup, Darden Restaurants’ın “AL” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 169 dolardan 187 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Citigroup analisti Jon Tower, Darden’in mali son çeyrek bilançosunun, şirketin ekonomik durgunluğa rağmen rakiplerinin üstünde bir performans gösterdiğini doğrulamaya devam edeceğini düşünüyor. Tower, şirketin 2024 mali yıl beklentilerinin de konsensüs tahminlere paralel olacağını belirtirken, şirketin risk/ödül konumunun “talep tarafında volatil verilere rağmen” cazip seyrettiğine inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 12 Haziran Haftası

Analist Tavsiyeleri - 12 Haziran Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly