Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 12 Aralık Haftası

December 15, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 12 Aralık Haftası

Exxon Mobil (XOM)

🎯 ​​Morgan Stanley’den yapılan açıklamada, Exxon Mobil (XOM)’in 2023 arefesinde en iyi konumlanmış hisselerden biri olduğu belirtildi. Analist, şirketin notunu 113 dolardan 114 dolara yükseltti.

 🔍 Ne demiş?

Mevcut tablo karşısında, nakit getirileri ve sermaye etkinliği bağlamında değişim oranı eğilimlerine odaklanmaya devam ediyoruz. Genellikle güçlü ve/veya gelişen bir serbest nakit akışı olan, enflasyon riskini daha iyi yönetebilecek ölçeğe ve varlık çeşitliliğine sahip hisseleri tercih ediyoruz.

Analist Tavsiyeleri - 12 Aralık Haftası

Plug Power (PLUG)

🎯UBS’ye göre, yatırımcılar Plug Power (PLUG)’ın büyüme potansiyelini yeterince dikkate almıyor. 

Analist Manav Gupta, Plug’ın rekabetçi yeşil hidrojen hizmeti sebebiyle şirkete “AL” notu verdi. Analist, Plug Power için salı günkü kapanış fiyatının 84% üzerini işaret eden 26 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. 

 🔍 Ne demiş? 

 “Plug’ın hidrojen pazarında ve müşterilerine gri hidrojen, yeşil hidrojen, yeşil hidrojen üretimi için elektrolizör ve diğer tüm gereksinimleri sağladığı ‘tek noktadan hizmet’ yaklaşımında lider olabileceğine inanıyoruz. Bize göre Kuzey Amerika’nın lider yeşil hidrojen üreticisi olmayı hedefleyen PLUG, yüksek riskli, yüksek ödüllü ve sermaye ağırlıklı bir büyüme stratejisine sahip.” 

Analist Tavsiyeleri - 12 Aralık Haftası

SolarEdge (SEDG)

🎯 Barclays’ten yapılan açıklamada, şirketin Avrupa’ya doğru “çark etmiş” olmasına olumlu bakıldığı ifade edildi. Barclays, SolarEdge’in görünümünü “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti! Analistin şirket için hedef fiyatı ise 396 dolar.

🔍 Ne demiş?

Avrupa seyahatimizin ardından, SEDG’in büyümesine ve kısa vadede pazar payı kazanmasına destek olacak Avrupa makro dinamikleri hakkında kendimizi daha emin hissediyoruz.”

Analist Tavsiyeleri - 12 Aralık Haftası

Qualcomm (QCOM)

🎯 Deutsche Bank, altı aylık dönemi kapsayan 2023 öngörüsünde, “riskten arındırılmış tahminlere/değerlemelere” sahip hisseleri desteklediklerini açıkladı. Bu sebeple banka, Qualcomm ve Marvel’ı 2023 Favorileri Olarak Gösterdi! Analist şirketin hedef fiyatını 160 dolardan 150 dolara düşürdü.

 🔍 Ne demiş? 

2023 takvim yılına girerken tercih ettiğimiz hisseler, riskten arındırılmış tahminlere/değerlemelere sahip olan (“AL” notu ile tavsiye ettiğimiz MRVL ve QCOM) ve yeterince değer görmemiş istikrara/kendine has güçlendirici etmenlere sahip olan hisselerdir.” 

Analist Tavsiyeleri - 12 Aralık Haftası

Analist Tavsiyeleri - 12 Aralık Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı