Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 10 Nisan Haftası

April 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 10 Nisan Haftası

Goldman Sachs (GS) 

🎯UBS, Goldman Sachs’in “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti. Şirketin 12 aylık ortalama 59 dolar olan hedef fiyatını ise korudu. 

🔍 Ne Demiş?

UBS analisti Brennan Hawken’a göre, “Goldman hisseleri çekici bir şekilde fiyatlandı çünkü şirket görünümü risksiz.” Hawken, Goldman’ın artan piyasa volatilitesini aşabilmek için iyi konumlandığını düşünüyor. 

UBS, bankanın “iyi fiyatlanmış birleşme ve satın almalarla varlık yönetim platformundaki büyümeyi hızlandırmak için iyi bir fırsata sahip olduğunu” belirtiyor. Ek olarak UBS’e göre Goldman hissesi son iki yıldır değerleme ortalamasının altında seyrediyor. 

Analist Tavsiyeleri - 10 Nisan Haftası

Shopify (SHOP)

🎯 JMP Securities, Shopify’ın “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 65 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Analist Andrew Boone, “Web sitesi geliştiricilerinin işletme giderlerini ve üçüncü taraf web sitesi trafik verilerini incelediğimizde ve bu platformlardaki profesyonel geliştiricilerle konuştuktan sonra, Shopify’ın ticari yetkinlikte lider olduğu görüşümüzü yineliyoruz” yorumunu yapıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 10 Nisan Haftası

Evercore (EVR)

🎯 Morgan Stanley, Evercore’un “PORTFÖY İÇİ EŞİT AĞIRLIK” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak değiştirdi. Yatırım bankası ayrıca Evercore’un 12 aylık ortalama hedef fiyatını 102 dolardan 131 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Morgan Stanley analisti Ryan Kenny, “EVR’ı bilanço tarafında da dahil olmak üzere, dayanıklılığı konusunda yeterince takdir edilmemiş bir hisse olarak görüyoruz” ifadelerini kullanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 10 Nisan Haftası

Lazard (LAZ)

🎯 Morgan Stanley, Lazard’ın “PORTFÖY İÇİ DÜŞÜK AĞIRLIK” olan notunu “PORTFÖY İÇİ EŞİT AĞIRLIK” olarak güncelledi ve 29 dolar olan 12 aylık ortalama hedef fiyatını 36 dolar olarak değiştirdi. 

 🔍 Ne demiş?

Morgan Stanley analisti Ryan Kenny, not güncellemesinin ardındaki nedenin Lazard’ın değerlemesi olduğunu belirtiyor. Kenny’ye göre şirketin değerlemesi, 6,3%’lük temettü getirisiyle desteklenecek. 

Buna ek olarak, Lazard’ın birleşme ve satın alma kazancının 40%’ını yansıtan Avrupa’ya açılımı, rakiplerine göre görece olumlu bir gelişme çünkü ABD’deki resesyon riski yakın zamanda artabilir. 

Analist Tavsiyeleri - 10 Nisan Haftası

Analist Tavsiyeleri - 10 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly