Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 1 Nisan Haftası

Analist Tavsiyeleri – 1 Nisan Haftası
Google News Icon Takip Et

United Parcel Service (UPS)

🎯 Redburn Atlantic, United Parcel Service’in “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 180 dolarda sabit tuttu.

👀 United Parcel Service, ABD merkezli çok uluslu bir nakliyat ve tedarik zinciri yönetim şirketidir. 

 🔍 Ne demiş?

Redburn analistleri, UPS’in gelir, hacim, marj ve hisse fiyatı açısından dip seviyelerde veya bu seviyelere yakın olduğuna inanıyor. Temel makroekonomik verilerin iyileşme işaretleri vermeye başladığını belirten analistler, bunun da UPS hacimlerinin ikinci çeyrekte pozitife döneceği beklentisini desteklediğini söylüyor. Buna ek olarak Redburn, mart ayındaki yatırımcı gününde şirketin “iddialı” üç yıllık hedefler açıkladığını ve daha fazla personel azaltımı, ayak izi konsolidasyonu ve teknoloji destekli verimlilik yoluyla 13% FAVÖK marjına geri dönmeye odaklandığını söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Nisan Haftası

Hologic (HOLX) 

🎯 Citi, Hologic’in “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 80 dolardan 95 dolara taşıdı. 

👀Öncelikli olarak kadın sağlığına odaklanan ABD’li medikal teknoloji şirketi Hologic; teşhis, cerrahi ve tıbbi görüntülemeye yönelik tıbbi cihazlar satıyor.

 🔍 Ne demiş?

Citi analistleri, ABD Önleyici Hizmetler Görev Gücü’nün şirketin güçlü çekirdek performansından daha ağır bastığına inanıyor. Analistler bu görünümde bir değişiklik olsa bile, Hologic’in şirket üzerindeki olası etkileri yönetebileceğini söylüyor. Ayrıca Citi, şirketin mali yıl görünümünün ılımlı olduğunu ve ikinci yarıda pazarda beklenen önemli toparlanmaya bel bağlamadığını; rakiplerinden gözle görülür şekilde ayrıldığını belirtiyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Nisan Haftası

Intuitive Surgical (ISRG)

🎯 Citi, Intuitive Surgical’ın 428 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 462 dolara taşıdı ve “AL” notunu korudu. 

👀 Intuitive Surgical, özellikle da Vinci Cerrahi Sistemi ile minimal etkili cerrahi yoluyla hastaların klinik sonuçlarını iyileştirmek için tasarlanmış robotik ürünler geliştiren, üreten ve pazarlayan ABD’li bir medikal teknoloji şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

Citi analistleri, yeni ürünler ve bastırılmış talep tarafından teşvik edilen sağlam teslimatlar için beklentilerin “orta/yüksek” olduğunu söylüyor. Banka, şirketin yılbaşından bu yana piyasa ile aynı çizgide işlem görmesine rağmen “mevcut medikal teknoloji hikayesini gerçekten yansıtmadığını” söylüyor. Yeni ürünler odak noktasında kalmaya devam ettikçe, Citi’ye göre şirketin ilk çeyrek bilançosu yılın ilerleyen dönemleri için belirleyici olabilir. 

Analist Tavsiyeleri - 1 Nisan Haftası

SAP (SAP) 

🎯 Barclays, SAP’nin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 189 dolardan 212 dolara yükseltti. 

👀 Almanya merkezli SAP, Avrupa’nın en büyük yazılım şirketidir. 20’den fazla ülkede hizmet veren SAP, farklı büyüklükte firmalara yazılım uygulamaları satıyor.

🔍 Ne Demiş?

Barclays analistleri, SAP hisselerinin yukarı yönde ilerlemeye devam etmesi için yatırımcıların 2024 mali yılının ötesinde çift haneli sağlam gelir artışına ve 30%’un üzerinde FAVÖK marjına tutunmaları gerektiğini söylüyor. Analistler, her iki beklentinin de oldukça mümkün olduğuna inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 1 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly