Bültenler

AMD’nin Pensando’nu Alması Ne Anlama Geliyor?

April 13, 2022 • 1 dakika okuma süresi
AMD’nin Pensando’nu Alması Ne Anlama Geliyor?

Geçtiğimiz hafta, yarı iletken üreticisi Xilinx’in satın alınmasının ardından Advanced Micro Devices (AMD), 1,9 milyar dolar değerinde olduğu belirtilen bir anlaşmayla Pensando‘yu da almayı planladığını açıkladı.

Wells Fargo’dan Aaron Rakers, satın alımların şirketin gelirlerini çok fazla etkilemeyeceğini düşünürken, analist bu satın almanın stratejik faydalarının önem arz ettiğine inanıyor.

Rakers, ayrıca Pensando’nun satın alınmasında bulut bilişim şirketi VMware (VMW)’in Project Monterey projesini “önemli bir etken” olarak değerlendiriyor.

Pensando, yeni nesil uygulamaların “değişen gereksinimlerini” desteklemeyi amaçlayan Project Monterey platformunun geliştirilmesi için VMware ile işbirliği yapıyor.

2020 yılının Eylül ayında duyurulan projenin bu yıl içinde satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Tüm bu gelişmelere paralel olarak, analistler AMD‘nin hedef fiyatını 180 dolar olarak görüyorlar. Eğer analistlerin beklentileri gerçekleşirse yatırımcılar 84%’lük getirilere ulaşacaklar.

AMD’nin Pensando’nu Alması Ne Anlama Geliyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı