Bültenler

Amazon, Yeni Akıllı Teknolojilerini Tüm Dünyayla Paylaştı 🤖

September 30, 2021 • 2 dakika okuma süresi
Amazon, Yeni Akıllı Teknolojilerini Tüm Dünyayla Paylaştı 🤖

28 Eylül Salı günü; Amazon’un (AMZN) yeni teknolojilerinin yer aldığı 1 saatlik bir sunum resmi YouTube kanalında ve web sitesinde paylaşıldı.

Bu sunumda; benzersiz bir ev robotu, evlerin yeni dijital kalbi olarak nitelendirilen akıllı ev sistemi ve ürün yelpazesine eklenecek daha birçok teknoloji tanıtıldı.

📍 Kısa Kısa: Nedir Bu Yeni Teknolojiler?

🖥 Amazon Echo 15, Amazon’un en sevilen teknolojisi Alexa gibi çalışan fakat her şeyi 15,6 inçlik ekranı ile Full HD olarak gözler önüne seren bir akıllı cihazdır.

🤖 Amazon Astro; görüntülü arama yapabilen, evde kimse yokken her şeye göz kulak olabilen yardımcı bir akıllı ev robotudur.

💪 Halo View; 7 günlük pil ömrüne sahip, suya dayanıklı, Whole Foods’tan beslenip, spor aktivitelerinizi analiz eden bir teknolojidir.

🏃🏽Bir Adım Gerisi

  • Amazon, geçtiğimiz aylarda yeni teknolojilerini tanıtacağına dair bir duyuru yapmış ve bu teknolojilerle, kullanıcılarının ihtiyaçlarını artık eksiksiz bir şekilde anlayabileceklerini öne sürmüştü.

  • Amazon’un Kıdemli Başkan Yardımcısı David Limp, “Gerçek akıllı ev, sadece komutlara tepki vermekle kalmaz, tahmine dayalı ve proaktiftir. Neye ihtiyacınız olduğunu, ne zaman ihtiyacınız olduğunu belirler.” açıklamasını yapmıştı.

👀 Peki, AMZN N’apıyor?Amazon hisselerinde 1 günlük değişim

Amazon (AMZN) hisseleri 29 Eylül Çarşamba gününü, %-0,31 düşüşle 3.305,59 dolardan kapattı.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar
Amazon Unveils New 15-inch Echo Show and Astro, an At-Home Robot

How Amazon Wants to Shape Your Smart Home in 2021 and Beyond

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı