Amazon

Amazon, Prime Video için Reklamlı Abonelik Seçeneceği Sunacak

Haziran 8, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Amazon, Prime Video için Reklamlı Abonelik Seçeneceği Sunacak

Amazon (AMZN) reklam segmentini geliştirme ve eğlence alanından daha fazla gelir elde etme amacıyla, Prime Video yayın hizmetine reklam destekli bir abonelik sunmaya hazırlanıyor.

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, reklamlı abonelik seçeneği henüz erken aşamalarda ve bu karar, şirketin işletmelerinde on binlerce işten çıkarma ile sonuçlanan maliyet düşürme planlarının ardından geldi.

Reklamcılık, makroekonomik çalkantılara rağmen şirket için büyümenin devam ettiği bir alan oldu. Şirketin reklam gelirleri, ilk çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre 21% artışla 9,5 milyar dolara yükseldi.

Insider Intelligence verilerine göre şirket, Google (GOOG) ve Meta Platforms’tan (META) sonra ABD’de dijital reklam gelirleri açısından en büyük üçüncü şirket konumunda.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti