Borsa Haberleri

Amazon Hissesi AWS Endişelerine Rağmen “Hâlâ Sağlam”

April 4, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Amazon Hissesi AWS Endişelerine Rağmen “Hâlâ Sağlam”

Evercore ISI’a göre Amazon’da (AMZN) devam eden zorlu süreç şimdilik şirketin performansını aksatsa da uzun vadede hisse fiyatında yukarı yönlü hareket bekleniyor. 

Amazon yakın dönemde aksaklıklarla mücadele ederken hisse analisti Mark Mahaney yatırımcılara sabırlı olmalarını önerdi. Mahaney 2023’ün ilk yarısında perakende operasyonları kârlılığında güçlü bir toparlanma bekliyor. 

Bu da son iki yılda görülen “olağan dışı kayıpların” ardından güçlü bir nakit akışı üretimine geri dönüşün bir işareti olabilir.

Ancak analist Mahaney’e göre Amazon Web Services’in (AWS) istikrarlı kârlılığa kavuşması zaman alabilir, özellikle de startup sektörü Silicon Valley Bank (SIVB) olaylarının sonuçlarıyla boğuşurken. 

Peki, hisse görünümü nasıl? Analist Mahaney, Amazon hissesi için “AL” notunu koruyor. Ancak AWS’deki sıkıntılar nedeniyle Amazon hissesi için 12 aylık ortalama fiyat hedefini 160 dolardan 115 dolara indirdi.

Amazon Hissesi AWS Endişelerine Rağmen “Hâlâ Sağlam”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha