Altın Yorumları

Altındaki Düşüş Durmuyor

September 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altındaki Düşüş Durmuyor

Yükselen dolar ve Hazine tahvili getirilerinin değerli metal üzerinde baskı oluşturmaya devam etmesiyle altın fiyatları durgun seyretti ve son seansta yaklaşık altı ayın en düşük seviyesine geriledi.

Spot altın TSİ 16.30’da 1.875 dolara gerilerken, ABD vadeli altın kontratları da 0,05% artışla 1.891 dolarda tutunuyor. 

Altındaki Düşüş Durmuyor

Dolar, başlıca rakipleri karşısında son 10 ayın en yüksek seviyelerine yakın seyrederken, yatırımcılar ABD ekonomisinin yüksek faiz ortamında rakiplerinden daha iyi performans göstereceğine bahis oynadıkça Hazine tahvili getirileri de 16 yılın zirvesine tırmandı.

UBS analisti Giovanni Staunovo, “FED’in faizleri artırmasına rağmen, ABD’den gelen veriler sağlamlığını koruyor. FED’in işinin bitmediği ve daha fazlasını yapabileceği beklentisi altın fiyatı üzerinde baskı yaratıyor.” yormunu yapıyor. 

Altın fiyatları bu ay şimdiye kadar 3%’ten fazla değer kaybetti ve şubat ayından bu yana en kötü aylık performansını sergileme yolunda ilerliyor.

Altındaki Düşüş Durmuyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC