Borsa Yorumları

Altındaki Artış Devam Ediyor

November 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altındaki Artış Devam Ediyor

Altın fiyatları, beklentilerden daha zayıf gelen istihdam verisinin ardından haftanın son işlem gününde de yükselişini sürdürdü. 

Spot altın TSİ 16.30’da 1.992 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları 0,74% artışla 2.008 dolardan işlem gördü. 

Altındaki Artış Devam Ediyor

CMC Markets baş piyasa analisti Michael Hewson, “Altın fiyatları, piyasalar İsrail ve Hamas arasında uzun bir mücadele yaşanacağı fikrine alıştıkça jeopolitik risk primindeki düşüş nedeniyle hafif geriledi. Para altından ve ABD dolarından çıkıyor ve riskli varlıklara geri dönüyor.” yorumunu yapıyor.

Hisseler, son bir yılın en büyük haftalık yükselişine doğru ilerlerken, tahviller ralli yaptı ve yatırımcılar ABD’nin faiz artırımlarına ara vermesini sevinçle karşılarken dolar geriledi.

CME FedWatch aracına göre, yatırımcılar şu anda FED’in aralık ayında faiz oranlarını sabit bırakmasını 80% olarak fiyatlıyor. 

Altındaki Artış Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC