Borsa Yorumları

Altında Yükseliş Sürüyor!

Temmuz 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altında Yükseliş Sürüyor!

Gram altın fiyatı, yeni güne değer kazancıyla başladı. Saat 12.25 itibarıyla gram altın, 0,59%luk artışla 1.624 lira seviyesinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2.670 lira, Cumhuriyet altını ise 10.981 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı da dünün yatay seyrinin ardından artış gösteriyor. Ons altın, önceki kapanışın 0,59% üzerinde 1.936 dolardan işlem görüyor.

🌐 Küresel Piyasalardaki Gelişmeler Altın Fiyatlarını Etkiliyor

Analistler, küresel piyasalarda, ABD’deki enflasyon baskısının hafifleyebileceği beklentisiyle pozitif bir seyir izlendiğini belirtiyor. Ayrıca ABD Merkez Bankası’nın (FED) “şahin” adımlarında sona yaklaşıldığına dair beklentiler güçleniyor.

📊 Önemli Veriler Yatırımcıların Odağında

Yarın ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve perşembe günü Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verileri açıklanacak. Bu önemli ekonomik verilerin, altın ve diğer finansal piyasalarda oynaklığı artırabileceği belirtiliyor. Yatırımcılar ve analistler, bu verileri yakından takip edecek.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı