Borsa Yorumları

Altında Faiz Baskısı Devam Ediyor

August 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altında Faiz Baskısı Devam Ediyor

Altın fiyatları, FED Başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının daha fazla faiz artırımı olasılığına ilişkin açıklamalarının ardından, piyasalar faiz yörüngesine ilişkin teyit için bu hafta ekonomik verilerden yön ararken yatay seyrediyor. 

Spot altın TSİ 15.00’te 1.915 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları da 0,12% artışla 1.942 dolara yükseldi. 

Altında Faiz Baskısı Devam Ediyor

IG stratejisti Yeap Jun Rong, “Genel görüş, piyasa katılımcılarının Powell’ın konuşması öncesinde zaten şahin bir sonuç için fiyatlama yaptığı yönünde. Ancak enflasyonun yeniden hızlanacağı endişelerinin kasım ayında faiz artırımına ilişkin bahisleri artırdığı göz önüne alındığında, altın fiyatlarında şimdilik kalıcı bir toparlanma beklenmiyor.” yorumunu yaptı. 

Altında Faiz Baskısı Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, The Wall Street Journal