Borsa Yorumları

Altın, Zayıf Hazine Tahvili Getirileri Karşısında Yükseldi

Kasım 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın, Zayıf Hazine Tahvili Getirileri Karşısında Yükseldi

Altın, ABD dolarındaki düşüş ve Hazine tahvili getirilerinin gerilemesiyle artan talepten destek alarak 2.000 dolar seviyesine yakın seyretti.

Spot altın TSİ 14.30’da 1.994 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları ise 0,12% artışla 1.995 dolardan işlem gördü. 

Altın, Zayıf Hazine Tahvili Getirileri Karşısında Yükseldi

OANDA analisti Kelvin Wong, “Faiz artırımı döngüsünün zirvesine doğru etkili dönüş beklentisi, dolar ve uzun vadeli ABD Hazine tahvili getirisinde süregelen bir zayıflığa dönüşüyor ve bu da en azından kısa vadede altın fiyatlarını destekleyecek.” yorumunu yapıyor.

Dolar, son iki seanstaki kazançlarının ardından rakipleri karşısında 0,1% değer kaybederek altını diğer para birimi sahipleri için daha ucuz hale getirdi.

ABD 10 yıllık Hazine tahvillerinin faizi ise dün son iki ayın en düşük seviyesine geriledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC