Borsa Yorumları

Altın Yeni Haftaya Artıda Başladı

November 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Altın Yeni Haftaya Artıda Başladı

Altın fiyatları, ABD ekonomik verilerinin FED’in faiz artışı kampanyasını tamamladığı yönündeki inancı güçlendirmesinin ardından düşen dolar karşısında yükseldi. 

Spot altın TSİ 13.30’da 1.976 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları ise 0,30% düşüşle 1.978 dolardan işlem gördü. 

Altın Yeni Haftaya Artıda Başladı

Capital. com analisti Kyle Rodda, son bir hafta içinde piyasalarda FED politikası ve merkez bankasının faiz oranlarını ilk olarak ne zaman ve ne kadar agresif bir şekilde düşüreceği konusunda oldukça önemli bir söylem değişikliği görüldüğünü belirtiyor. 

ABD’de istihdam piyasasının yavaşladığına işaret eden veriler ve geçen hafta beklenenden daha zayıf gelen enflasyon verisi, FED’in parasal koşulları beklenenden daha erken gevşetmeye başlayabileceği umutlarını yeniden canlandırdı.

Rodda, “Diğer taraftan, altının şu anda reel getirilerle nerede işlem gördüğü konusunda hâlâ oldukça önemli bir ayrışma görüyoruz. Ons başına 2.000 doların üzerindeki bu hareketi gerçekten hızlandırmak için çok daha zayıf verilere ihtiyacımız olacak.” yorumunu yaptı. 

Altın Yeni Haftaya Artıda Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC