Borsa Yorumları

Altın Toparlanmaya Çalışıyor

October 5, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın Toparlanmaya Çalışıyor

Altın fiyatları, bu hafta merakla beklenen tarım dışı istihdam verisi öncesinde ABD Hazine tahvili getirileri ve doların son zamanların en yüksek seviyelerinden gerilemesiyle, en son 2016’da görülen sekiz seanslık kayıp serisinden toparlanma yolunda.

Spot altın TSİ 16.00’da 1.815 dolara gerilerken, ABD vadeli altın kontratları 0,29% düşüşle 1.829 dolara geriledi. 

Altın Toparlanmaya Çalışıyor

IG piyasa stratejisti Yeap Jun Rong, “Altın fiyatlarının bugünkü seansta dengelenme çabası olsa da, henüz bir geri dönüşe dair çok fazla inanç yok.” diyor. 

Rong, ABD tarım dışı istihdam verisi öncesinde herhangi bir hareketin kısa ömürlü olabileceğini, resmi istihdam verilerinin gelecek hafta açıklanacak ABD enflasyon verileriyle birlikte piyasanın yönünü belirlemede hâlâ kilit bir katalizör olduğunu sözlerine ekledi.

Altın Toparlanmaya Çalışıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC