Borsa Yorumları

Altın, Son 5 Haftanın En Düşük Seviyesine İndi

Altın, Son 5 Haftanın En Düşük Seviyesine İndi
Google News Icon Takip Et

Altın fiyatları, FED’in bu hafta yayımlayacağı ve gelecekteki faiz oranlarına ilişkin beklentileri yönlendirebilecek temmuz ayı toplantı tutanakları öncesinde, dolar ve tahvil getirilerinin güçlenmesiyle beş haftadan uzun bir sürenin en düşük seviyesine geriledi.

Spot altın 0,1% düşüşle ons başına 1.912,30’a kadar gerileyerek 7 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesini gördükten sonra TSİ 14.30’da 1.913,66 dolara yükseldi. ABD vadeli altın kontratları da 0,2 düşüşle 1.945,70 dolara indi. 

Geçen hafta cuma günü açıklanan üretici fiyatlarının temmuz ayında beklentilerin hafif üzerinde artması ve hizmet maliyetlerinin yaklaşık bir yılın en hızlı yükselişini göstermesinin ardından dolar 7 Temmuz’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

ACY Securities’in baş ekonomisti Clifford Bennett, “Bu hafta FED tutanakları kesinlikle şahin olacak ve bu nedenle altın baskı altında kalabili. Belki 1.900 dolara, hatta 1.880 dolara kadar düşebilir.” yorumunu yaptı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC