Borsa Yorumları

Altın Son 5 Ayın Dip Seviyelerinden Dönüyor

August 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın Son 5 Ayın Dip Seviyelerinden Dönüyor

Altın fiyatları, yüksek tahvil getirilerinin külçe altını baskılamasıyla beş ayın en düşük seviyesine yakın seyrettikten sonra, faiz oranı patikası hakkında daha fazla netlik arayan yatırımcıların Jackson Hole sempozyumu heyecanı öncesi toparlanmaya başladı.

Spot altın, geçen cuma son beş ayın en düşük seviyesi olan 1.883 dolara yakın seyrettikten sonra sonra bugün TSİ 12.20’de 1.901 dolardan işlem gördü. ABD vadeli altın kontratları 0,30% artışla 1.928,90 dolarda seyrederken, gümüş de toparlandı ve 0,39 artışla 23,43 dolara yükseldi.

Altın Son 5 Ayın Dip Seviyelerinden Dönüyor

Kitco analisti Jim Wyckoff, “Bu seviyelerde bir miktar alım ilgisi görüyoruz ancak grafikler düşüş eğilimini sürdürdüğü için alım ilgisi sınırlı kalıyor.” diyor.

Yatırımcılar bu hafta FED Başkanı Jerome Powell’ın cuma günü yapacağı konuşmaya odaklanacak ve dünyanın dört bir yanından merkez bankacıları yıllık konferansları için Jackson Hole’da bir araya gelecek.

Altın Son 5 Ayın Dip Seviyelerinden Dönüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC