Altın Yorumları

Altın, PCE Öncesi Ekside

May 31, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altın, PCE Öncesi Ekside

Altın fiyatları, Fed’in bu yılın ilerleyen dönemlerinde faiz indirimlerine nasıl devam edebileceğine dair daha fazla gösterge sağlayabilecek önemli enflasyon verisi öncesinde ivme kazanmakta zorlansa da üst üste dördüncü aylık kazancını elde etmeye hazırlanıyor.

Spot altın, TSİ 14.45’te 2.343 dolardan işlem gördü. ABD vadeli altın kontratları ise 0,09% düşüşle 2.364 dolar oldu.

Öte yandan gram altın yükselişini sürdürdü ve 0,25% artışla 2.427 liradan işlem gördü. Gram altının alış fiyatı da 2.427 lira oldu.

Altın, PCE Öncesi Ekside

Capital. com piyasa analisti Kyle Rodda, aylık kazançların “merkez bankası (alım) unsuru ve kalan jeopolitik risk hikayesinden” kaynaklandığını söyledi.

Piyasa şimdi Fed’in enflasyon için tercih ettiği ölçü olan ve saatler içinde açıklanması beklenen ABD çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisini bekliyor.

IG stratejisti Yeap Jun Rong da “Veriler öncesinde altın fiyatları büyük ölçüde yatay seyrediyor. Dün açıklanan zayıf ABD GSYH verisi yakın zamanda politika gevşetme çağrısında bulunabilir ancak yine de enflasyondaki ilerlemenin boyutuna ilişkin pek çok doğrulama yapılacaktır.yorumunu yaptı. 

Yeap Jun Rong, PCE’deki herhangi bir yükselişin altını geri adım attırabileceğini ancak daha geniş yükseliş eğilimini tersine çevirmek için çok daha fazlasının gerekebileceğini ve alıcıların 2.300 dolar seviyesini savunmak için devreye girebileceğini sözlerine ekledi.

Altın, PCE Öncesi Ekside

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC