Altın Yorumları

Altın, İstihdam Öncesi İkinci Haftalık Artış Yolunda

Altın, İstihdam Öncesi İkinci Haftalık Artış Yolunda
Google News Icon Takip Et

Altın fiyatları, dakikalar içinde açıklanacak olan ve Fed’in faiz görünüme ilişkin ipuçları verebilecek tarım dışı istihdam verisi öncesinde zayıflayan dolar karşısında yükseldi ve ikinci haftalık kazancını elde etme yolunda ilerledi. 

Spot altın, TSİ 15.00’te 2.368 dolardan işlem gördü. ABD vadeli altın kontratları ise 0,22% artışla 2.374 dolara yükseldi. 

İç piyasada ise külçedeki yükselişe paralel gram altın da yükseldi ve 2.489 liradan işlem gördü. Gram altının alış fiyatı da 2.489 lira oldu.

Altın, İstihdam Öncesi İkinci Haftalık Artış Yolunda

Bağımsız analist Ross Norman, Bağımsızlık Günü tatili nedeniyle ABD piyasalarında azalan hareketliliğin bir sonucu olarak altın fiyatlarının minimum ticari faaliyete tanık olduğunu söyledi. Bununla birlikte, muhtemelen son dönemdeki zayıf ekonomik verilerin neden olduğu düşük dolar nedeniyle trendin yukarı yöne çevrilmiş olabileceğini de sözlerine ekledi.

Çarşamba günü açıklanan veriler, ABD hizmet sektörü faaliyetlerinin haziran ayında son dört yılın en düşük seviyesine gerilediğini göstererek dünyanın en büyük ekonomisinde büyümenin yavaşladığına işaret etti.

Yatırımcılar şimdi dakikalar içinde açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisini beklerken Norman, “Bence beklenti, bir noktada Fed’in (faiz oranlarını) düşürmeye başlaması gerektiği ve eylül ayının artık olası bir zaman olarak görüldüğü yönünde.yorumunu yaptı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC