Borsa Yorumları

Altın Haftalık Kazanca Doğru İlerliyor

November 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın Haftalık Kazanca Doğru İlerliyor

Altın fiyatları, yükselişini sürdürerek yatırımcıların FED’in faiz oranlarını artırmayı bitirdiğine dair inancını artırarak son üç haftanın ilk kazancını kaydetmeye doğru ilerliyor.

Spot altın TSİ 14.20’de 1.990 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları 0,34% artışla 1.994 dolardan işlem gördü. 

Altın Haftalık Kazanca Doğru İlerliyor

Capital. com analisti Kyle Rodda, “Altının sürdürülebilir bir şekilde 2.000 doları aştığını görebileceğimiz muhtemelen birkaç dizi var. Bu da ufukta yine faiz indirimleri olduğunu gösteriyor.” yorumunu yapıyor.

Bu hafta açıklanan veriler, ABD enflasyonun ekim ayında değişmediğini ve çekirdek oranın 0,2% artışla beklenenden daha zayıf olduğunu gösterdi. Üretici enflasyonu ise son üç buçuk yılın en yüksek düşüşünü kaydetti.

Verilerin ardından piyasa katılımcıları FED’in gelecekteki eylemlerine ilişkin tahminlerini revize etti. 

Altın Haftalık Kazanca Doğru İlerliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC