Altın Yorumları

Altın, Haftalık Düşüşe Doğru İlerliyor

June 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Altın, Haftalık Düşüşe Doğru İlerliyor

Altın fiyatları, saatler içinde açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi öncesinde ekside seyrederek neredeyse bir aydan sonra ilk kez haftalık düşüş kaydetme yolunda ilerledi.

Spot altın, TSİ 15.00’te 2.333 dolardan işlem gördü. ABD vadeli altın kontratları ise 1,65% düşüşle 2.351 dolar oldu.

Öte yandan gram altın da eksiye döndü ve 2.422 liradan işlem gördü. Gram altının alış fiyatı da 2.422 lira oldu.

Altın, Haftalık Düşüşe Doğru İlerliyor

Piyasaların gözü, istihdam artışının ekonomistlerin medyan tahmini olan 185 bin altında gerçekleşme olasılığıyla birlikte, bugün açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam verilerinde.

IG stratejisti Yeap Jun Rong, “Enflasyondaki ilerlemenin genel olarak 3% seviyesi civarında durduğu göz önüne alındığında, Fed’i daha erken bir faiz indirimine ikna etmek için işgücü koşullarında önemli bir aşağı yönlü sürpriz gerekebilir. Herhangi bir zayıf işgücü piyasası verisi, altın fiyatlarında yukarı yönlü bir etki yaratabilir.yorumunu yaptı. 

Bu hafta gelen zayıf makro veriler, enflasyonun soğumakta olduğuna ve Fed’in eylül ayı gibi erken bir tarihte faiz indirimine başlayabileceğine dair umutları artırdı. 

Altın, Haftalık Düşüşe Doğru İlerliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC