Altın Haberleri

Altın, Güçlü Performansını Koruyor

Aralık 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın, Güçlü Performansını Koruyor

Altın fiyatları son üç haftanın en yüksek düzeyini gördükten sonra hafif gerilese de hâlâ yılı 10%’un üzerinde bir artışla tamamlama yolunda. 

Spot altın TSİ 16.00’da 2.076 dolardan, ABD vadeli altın kontratları ise 0,38% düşüşle 2.085 dolardan işlem gördü. 

Öte yandan iç piyasada hafif ivme kaybeden gram altının satış fiyatı 0,44% düşüşle 2.022 liraya geriledi. Gram altının alış fiyatı ise 2.016 lira oldu. 

Altın, Güçlü Performansını Koruyor

Spot altın, sabah saatlerinde doların küresel piyasalarda zayıflayarak 2020’den bu yana ilk kez yılı düşüşle tamamlamaya hazırlanmasıyla 2.077 dolara yükseldi.

RJO Futures stratejisti Bob Haberkon, “Yeni yıla yaklaşırken, ana temanın dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının faiz indirimleriyle belirleneceğini ve altının da bu noktada yalnızca yukarı yönlü bir ivmede hareket edeceğini düşünüyorum.yorumunu yapıyor

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti