Altın Yorumları

Altın Fiyatları ile Birlikte Madencilik Hisseleri de Yükselişte!

January 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Altın Fiyatları ile Birlikte Madencilik Hisseleri de Yükselişte!

Altın son altı ayın ve gümüş nisan ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaşırken, Newmont (NEM) ve Pan American Silver (PAAS) sırasıyla 4,6% ve 4,9% artışla salı günü en fazla değer kazanan altın ve gümüş madencileri arasında yer aldı.

Diğer hareketli hisseler ise şunlar:

● Barrick Gold (GOLD) +3,5%

● Kinross Gold (KGC) +4,3%

● Agnico Eagle Mines (AEM) +3,1%

● Yamana Gold (AUY) +3,3%

● Wheaton Precious Metals (WPM) +3,6%

Değerli metallere yönelik görünümün iyileştiğini söyleyen bazı analistler var.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

“Resesyon ve borsa değerleme riskleriyle desteklenen fiyat dostu bir 2023 beklediğini ve bu noktanın, doların zayıflaması ve enflasyonun yıl sonuna kadar beklenen 3% seviyesinin altına geri dönmemesi beklentisiyle birlikte merkez bankası oranlarında nihai bir zirve olacağını” vurgulayan Saxo Bank analistlerinden Ole Hansen bu analistler arasında.

AuAg ESG Gold Mining ETF yöneticisi Eric Strand; merkez bankalarının faiz artırımlarına odaklanacağı, 2023 boyunca güvercin tutum sergileyeceği ve bu gelişmelerin 2023’te altında en az 20%’lik bir ralliyi ateşleyeceği yönünde tahminlerde bulundu.

Altın Fiyatları ile Birlikte Madencilik Hisseleri de Yükselişte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha