Borsa Yorumları

Altın, FED Yetkilisinin Yorumlarıyla Düştü

Ağustos 8, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın, FED Yetkilisinin Yorumlarıyla Düştü

Altın fiyatlarında, FED yetkilisi Michelle Bowman’ın enflasyonu dizginlemek için muhtemelen ek faiz artışlarına ihtiyaç duyulacağını belirtmesinin ardından görülen düşüş devam ediyor. 

Spot altın fiyatı, TSİ 16.00’da 1.925 dolara gerilerken, ABD vadeli altın kontratları da 0,49,% düşüşle 1.960 dolardan işlem gördü. Öte yandan gümüş de 1,64% düşüşle 22,85 dolara indi. 

Atlanta’da düzenlenen “FED Listens” etkinliğinde yaptığı konuşmada Bowman, enflasyonun çok yüksek seyretmesi nedeniyle son faiz artışını desteklediğini söyledi.

Bowman, “Beklenenden daha düşük bir enflasyon (TÜFE) verisi elde edersek, FED yetkililerinden bazılarının faiz artışları konusundaki şahin görünümlerini bırakmalarını sağlayabiliriz ve fiyatlarda bir miktar istikrar elde etme şansımız çok daha yüksek olur.” dedi. 

New York Times’ın haberine göre, New York FED Başkanı John Williams da faiz oranlarının önümüzdeki yıl düşmeye başlamasını bekliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti