Altın Yorumları

Altın, Fed ve Veri Gündemi Öncesi Yatay

Altın, Fed ve Veri Gündemi Öncesi Yatay
Google News Icon Takip Et

Altın fiyatları, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Kongre’de vereceği ifadeler ve bu hafta açıklanacak olan enflasyon verileri öncesinde yatay seyretti.

Spot altın, TSİ 15.00’te 2.359 dolardan işlem gördü. ABD vadeli altın kontratları ise 0,06% artışla 2.365 dolara yükseldi.

İç piyasada ise külçedeki düşüşe paralel gram altın da dünkü seviyelerine kıyasla düştü ve 2.488 liradan işlem gördü. Gram altının alış fiyatı da 2.487 lira oldu.

Altın, Fed ve Veri Gündemi Öncesi Yatay

Exinity Group baş piyasa analisti Han Tan, “Fed faiz indirimlerine yönelik piyasa beklentileri altın için ana itici güç olmaya devam ediyor. Powell’ın ifadelerinde güvercin söylemlerde bulunması, altını psikolojik 2.400 dolar seviyesine yeniden taşıyabilir.yorumunu yaptı.

Son aylarda açıklanan veriler, enflasyonun soğuduğuna işaret ettiği ve Fed’in politika gevşemesi konusunda umutları artırdığı için perşembe günü açıklanacak olan enflasyon rakamları yakından takip edilecek. 

Tan, piyasaların enflasyonun yapışkanlığını koruduğuna ikna olması durumunda güvenli liman altının son kazançlarının bir kısmını silebileceği uyarısında bulundu. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC