Borsa Yorumları

Altın, FED Sıkılaşması Endişeleriyle Düştü

September 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın, FED Sıkılaşması Endişeleriyle Düştü

FED’in dün faizleri 5,25-5,50% aralığında sabit bırakmasının ardından yıl sonuna kadar en az bir faiz artışı gelebileceği açıklamalarıyla altın düşüşe geçti.

Spot altın TSİ 13.10’da 1.924 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları da 1,16% kayıpla 1.944 dolara geriledi. 

Altın, FED Sıkılaşması Endişeleriyle Düştü

Oanda analisti Edward Moya “ABD’nin ekonomik dayanıklılığı kalıcı gibi göründüğü için daha yüksek oranlar ortadan kalkmıyor.” dedi.

Standard Chartered analisti Suki Cooper da “Altının yukarı yönlü riskinin yakın vadede sınırlanmasını bekliyoruz. ABD ve diğer ülkelerde faiz oranlarının düşeceğine dair piyasa güveni artana ve dolar yumuşayana kadar yukarı yönlü fiyat ivmesi sürdürülemeyebilir.” yorumunu yaptı. 

Altın, FED Sıkılaşması Endişeleriyle Düştü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, The Wall Street Journal