Borsa Yorumları

Altın FED Öncesi Geriledi

Kasım 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Altın FED Öncesi Geriledi

Altın fiyatları, FED’in politika kararı öncesi tüm dikkatler Başkan Jerome Powell’ın yapacağı konuşmaya çevrilirken hafif geriledi.

Spot altın TSİ 14.30’da 1.982 dolara düşerken, ABD vadeli altın kontratları 0,09% düşüşle 1.992 dolardan işlem gördü. 

Altın FED Öncesi Geriledi

Külçe fiyatları, Orta Doğu’da artan huzursuzluk nedeniyle güçlü güvenli liman talebinin desteğiyle geçen hafta 2 bin dolar seviyesini aştıktan sonra geri çekildi. Yine de altın ekimde mart ayından bu yana en büyük aylık artışını kaydetti.

Saxo Bank emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, söz konusu düşüşün sadece son üç haftada görülen çok güçlü bir rallinin ardından gecikmiş bir konsolidasyon olduğunu ve fiyatların en az 1.952 dolara kadar düşebileceğini söyledi.

Orta Doğu çatışmalarının yanı sıra yatırımcılar bugün FED’in iki günlük para politikası toplantısından sonra açıklanacak olan faiz kararını izleyecek. 

BNP Paribas Sharekhan başkan yardımcısı Praveen Singh, “Faiz oranlarında bir değişiklik beklenmese de odak noktası FED’in ABD ekonomisine ilişkin değerlendirmesi ve ileriye dönük para politikasına ilişkin ipuçları olacak.” diyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti