Borsa Yorumları

Altın Faiz Politikaları Belirsizliğiyle Düşüşte

Eylül 5, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın Faiz Politikaları Belirsizliğiyle Düşüşte

Altın fiyatları, doların son zamanların en yüksek seviyelerine yakın seyretmesinin yanı sıra piyasaların bu ay faiz oranlarında beklenen duraklamanın ardından FED’in politika patikası hakkında daha fazla ipucu aramasıyla geriledi. 

Spot altın, TSİ 14.30’te 1.930 dolara inerken, ABD vadeli altın kontratları da 0,58% düşüşle 1.955 dolardan işlem gördü. 

Metals Focus’un kıdemli danışmanlarından Harshal Barot, “2024’te faiz indirimlerinin gelip gelmeyeceğini ve ne ölçüde gerçekleşeceğini göreceğiz.” dedi ve ABD’de faiz oranlarının daha uzun süre yüksek kalma olasılığının altın fiyatlarındaki yükselişi kontrol altında tutacağını belirtti. 

Barot, ABD ekonomisinin gerçekten de yumuşak bir iniş yapması halinde, gelecek yılın ikinci yarısındaki agresif faiz indirimi beklentilerinin bir kısmı geri çekileceği için, altında daha fazla düşüş potansiyeli olduğunu söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC