Altın Yorumları

Altın Faiz İndirimi Umutlarıyla Haftalık Kazanç Yolunda

Altın Faiz İndirimi Umutlarıyla Haftalık Kazanç Yolunda
Google News Icon Takip Et

Altın fiyatları, ABD ekonomik verilerinin fiyat baskılarının yumuşadığına işaret ederek Fed’in faiz indirimine gidebileceği iyimserliğini körüklemesinin ardından son dört haftanın ilk kazancını elde etme yolunda ilerledi.

Spot altın, TSİ 15.00’te 2.331 dolardan işlem gördü. ABD vadeli altın kontratları ise 1,26% artışla 2.347 dolar oldu.

İç piyasada ise gram altın da haftayı artıda tamamlamaya hazırlandı ve 2.446 liraya yükseldi. Gram altının alış fiyatı da 2.445 lira oldu.

Altın Faiz İndirimi Umutlarıyla Haftalık Kazanç Yolunda

Jeopolitik ve ekonomik belirsizlikten kaynaklanan güvenli liman talebi ve ısrarlı merkez bankası alımları, mart ayından mayıs ayına kadar altındaki yükselişe katkıda bulundu ve spot fiyatları 20 Mayıs’ta ons başına 2.449,89 dolara çıkardı.

Saxo Bank emtia stratejisi müdürü Ole Hansen’e göre, metal sektörü genel olarak konsolidasyondan geçerken ve aşağı yönlü önemli bir seviye kırılmamış ya da zorlanmamışken, altın 2.300 dolar seviyesine yakın bir yerde sıkışmış gibi görünüyor.

Hansen, “Temel talebin mevcut konsolidasyonun büyük bir düzeltmeye dönüşmesini önleyecek kadar güçlü olduğu sonucuna varıyoruz.yorumunu yaptı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC