Borsa Yorumları

Altın, Faiz Endişeleriyle Düşüşte

Eylül 12, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Altın, Faiz Endişeleriyle Düşüşte

Yatırımcılar FED’in daha fazla politika sıkılaştırması için kapıyı açık tutmasının ardından faiz oranları hakkında bir görüş sağlayabilecek enflasyon rakamlarını beklerken altın fiyatları geriledi. 

Spot altın TSİ 14.15’te 1.1915 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları da 0,51% düşüşle 1.937,20 dolara indi. 

ABC Refinery’den Nicholas Frappell, “Enflasyon rakamının aynı, hatta biraz daha yüksek gelmesi altın üzerinde kısa vadeli bir baskı yaratabilir.” yorumunu yaptı.

New York FED’in dünkü anket sonuçlarına göre, Amerikalıların enflasyona ilişkin genel görüşleri, kira ve gıda gibi temel ihtiyaçlar için daha yüksek fiyatlar öngörmelerine rağmen ağustos ayında çok az değişti.

CME’nin FedWatch aracına göre, piyasalar FED’in 19-20 Eylül’deki politika toplantısında faizleri sabit tutma olasılığını 93% olarak fiyatlıyor ancak kasım ayında bir artışa da 44% olasılık veriyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC