Borsa Yorumları

Alım Fırsatı Sunan Suni Gübre Hissesi!

November 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Alım Fırsatı Sunan Suni Gübre Hissesi!

Barclays, küresel salgın döneminden faydalanan ve önümüzdeki dönemde güçlü bir serbest nakit akışı sağlayacak şekilde konumlanmış olan Scotts Miracle-Gro (SMG)’nin yatırımcıların radarında olması gerektiğini ifade etti.

Hissenin notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükselten Analist Gaurav Jain, “SMG’nin önümüzdeki üç yıl içinde sağlam temelli işletme sermayesi düzenlemesi sayesinde hisse başına 6-8 dolar serbest nakit akışı sağlamasını bekliyoruz. Bu, halihazırda yüksek olan kaldıraç oranının azaltılmasına ve beklentilerin yükselmesine yardımcı olacak” dedi.

Jain’in ABD’li tüketici marjlarının 2023’te istikrar bulacağını bekliyor olması ve yakın geçmişteki ekonomik karışıklık dönemlerinde bahçe işlerinin iyi gittiğini belirtmesi, Barclays’in hisseyi destekleme sebepleri arasında yer alıyor.

Ayrıca şirketin Barclays tarafından değersiz bulunan kenevir işinin pazar ekonomisine dönüşmesi nedeniyle hisselerin daha da yukarıya taşınabileceğini söyledi.

Barclays’in değiştirmediği 75 dolarlık fiyat hedefi, hissenin salı günkü kapanış fiyatına kıyasla 35% değer kazanmasının beklendiği anlamına geliyor.

Alım Fırsatı Sunan Suni Gübre Hissesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC