Alibaba

Alibaba İddiaları Reddetti: 15 Bin Kişiyi İşe Alacak

Alibaba İddiaları Reddetti: 15 Bin Kişiyi İşe Alacak
Google News Icon Takip Et

Alibaba (BABA), geçtiğimiz günlerde Çinli teknoloji devinin bulut segmenti çalışanlarının 7%’sini işten çıkaracağı haberlerini yalanlayarak, bu yıl 15 bin kişiyi işe almayı planladığını açıkladı. 

Şirketin Weibo üzerinden yayınladığı açıklamada, “altı büyük segment için toplamda 15 bin kişinin işe alınmasının planladığı” belirtildi. Alibaba, yeni planı kapsamında 3 bin üniversite öğrencisini de işe alacağını duyurdu. 

Şirket ayrıca işten çıkarma iddialarını “dedikodu” olarak tanımladı ve bulut da dahil olmak üzere iş segmentlerinde “normal akışın” devam ettiğini söyledi. 

Geçtiğimiz günlerde Walt Disney (DIS) ve Meta Platforms’un (META) işten çıkarmalara devam ettiği haberlerinin ardından Alibaba, “Biz asla işe alımları durdurmadık.” diye de ekledi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg