Disney

Walt Disney ve Meta Platforms İşten Çıkarmalara Devam Ediyor

Walt Disney ve Meta Platforms İşten Çıkarmalara Devam Ediyor
Google News Icon Takip Et

Walt Disney (DIS) ve milyar dolarlık maliyet düşürme planı kapsamında Meta Platforms (META), işten çıkarmalara kaldığı yerden devam ediyor. 

Nisan ayında ağırlıklı olarak teknik rollerdeki çalışanların işine son veren şirketin üçüncü işten çıkarma turu, Meta’nın iş gruplarını hedef alıyor. Nisan ile mayıs aralığında, Meta’nın yaklaşık 10 bin çalışanı işten çıkaracağı tahmin ediliyor. 

Henüz Meta tarafından doğrulanmasa da Reuters’ın bir haberine göre şirketin kullanıcı deneyimi, pazarlama, işe alım ve mühendislik rollerinde görevli bazı çalışanları, LinkedIn üzerinde işten çıkarıldıklarına ilişkin paylaşımlar yapmaya başladı.

Disney’in yeniden yapılandırma programı ve yayıncılık segmentindeki kayıpları telafi etmek amacıyla mart ve nisan ayında yaptığı 4 bin işten çıkarmanın ardından, 2.500 çalışanının daha işlerine son vermesi bekleniyor. 

Şirketin bu son işten çıkarma dalgasıyla işini kaybeden Disney çalışanı sayısının 6.500’e ulaşması bekleniyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, New York Post