BIST Şirket Haberleri

Alfa Solar Enerji (ALFAS) 700% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Ağustos 29, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Alfa Solar Enerji (ALFAS) 700% Bedelsiz Sermaye Artırımı Nasıl Gerçekleşecek?

Alfa Solar Enerji (ALFAS), şirket sermayesini 46 milyon TL’den 700% oranında bedelsiz olarak 368 milyon TL’ye yükseltecek.

Bölünme gününe kadar portföyünde ALFAS hissesi bulunan tüm yatırımcılar bedelsiz sermaye artırımından yararlanabilecek.

Hissenin 700% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 800 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Alfa Solar Enerji, 29 Ağustos seans açılışı itibariyle düzeltilmiş pay fiyatı olan 119,53 TL’den işlem görmeye başlayacak.

Alfa Solar Enerji Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Alfa Solar Enerji’nin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu 24 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla onayladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan şirket, bölünme tarihini 29 Ağustos 2023 olarak duyurdu.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında, Alfa Solar Enerji (ALFAS) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu