BIST Şirket Haberleri

Alarko Holding (ALARK)’den Havacılık Sektörüne 30 Milyon TL’lik Yatırım

September 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Alarko Holding (ALARK)’den Havacılık Sektörüne 30 Milyon TL’lik Yatırım

Turizm, enerji ve tarım sektörlerinde aktif olarak projelerine devam eden Alarko Holding, yeni bir sektöre giriş yapıyor.

Alarko Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada havacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 30 milyon TL sermayeli bir anonim şirketi kurmaya karar verdi.

Bu Yeni Şirket Ne İş Yapacak? ✈️

Yeni kurulan şirketin ana odak noktası büyük gövdeli yolcu uçaklarına dönüşüm ve modifikasyon yapılması olacak. Bununla birlikte, ilgili prototipler geliştirilecek, uluslararası lisanslar alınacak. Parçalar üretilecek ve bu parçalarla birlikte dönüşüm ve modifikasyonlar, uluslararası standartlara ve yetkilere sahip hangarlarda gerçekleştirilecek. Ayrıca bu uçakların alım-satım işleri de şirketin faaliyetleri arasında yer alacak.

Uluslararası İş Birlikleri Kapıda 🌍

Proje kapsamında uluslararası yabancı mühendislik ve üretim firmaları ile yoğun iş birliği planlanıyor. 

Alarko Holding (ALARK)’den Havacılık Sektörüne 30 Milyon TL’lik Yatırım

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu