Borsa İstanbul

Aksa Enerji’den Senegal’de Yeni Yatırım Adımı

January 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Aksa Enerji’den Senegal’de Yeni Yatırım Adımı

Aksa Enerji (AKSEN), Senegal’de yapacağı yeni yatırım adımını açıkladı.

Şirketten KAP’a yapılan bildirime göre şirket, Senegal’in Saint Louis Şehri’nde 255 MW kurulu güce sahip olacak doğalgaz kombine çevrim santralinin; finansmanı, kurulması, işletilmesi ve sahip olunmasına yönelik yatırıma başlayacağını duyurdu.

Söz konusu santralin 2026 yılı içerisinde işletmeye başlamasının planlandığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada ayrıca şirket, “NDAR Energies SA, hali hazırda Senegal Cumhuriyeti’ne ait elektrik kurumu Senelec ile imzalanmış bulunan 25 yıllık Avro’ya endeksli elektrik satın alım anlaşmasının tarafıdır. Bahsi geçen yatırım sayesinde Senegal ilk kez kendi ürettiği doğalgazla elektrik üretimi yapacaktır. ” ifadelerine yer verdi.

Aksa Enerji'den Senegal'de Yeni Yatırım Adımı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP