Borsa Haberleri

Aksa Enerji, Özbekistan’daki Yatırımı için Kredi Anlaşması İmzaladı

Mart 6, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Aksa Enerji, Özbekistan’daki Yatırımı için Kredi Anlaşması İmzaladı

Aksa Enerji (AKSEN), Özbekistan’daki 230 megavat ve 270 megavatlık kurulu güce sahip Taşkent B ve Buhara doğalgaz santrallerinin modernizasyonu için kredi sözleşmesi imzaladı.

Şirketin KAP’a yaptığı bildirime göre söz konusu santrallerin modernizasyonu için Finlandiya menşeili enerji çözümleri şirketi Wartsila ile yürütülecek proje kapsamında Bayern LB ile kredi sözleşmesi imzalandı. Kredi anlaşmasının 4 Mart’ta imzalandığı belirtildi.

Söz konusu yatırımla birlikte şirket, her iki santralde de toplam 50 megavatlık kapasite artışı planlıyor. Yapılan açıklamaya göre söz konusu yatırımın tamamlanması ile birlikte Özbekistan santrallerinden elde edilen yıllık FAVÖK katkısının 2025 yılında önceki yıla göre 10% artması bekleniyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP