Borsa Haberleri

Aksa Enerji, Kumasi Doğalgaz Santrali İçin Ekipman Satış Anlaşması İmzaladı

Aksa Enerji, Kumasi Doğalgaz Santrali İçin Ekipman Satış Anlaşması İmzaladı
Google News Icon Takip Et

Aksa Enerji (AKSEN), bağlı ortaklığı Aksa Energy Company Ghana Limited ile Electricity Company of Ghana arasında 350 MW kurulu gücünde Kumasi kombine çevrim doğalgaz santrali anlaşmasına ilişkin olarak açıklama yaptı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada anlaşmanın dolar bazlı garantili 20 yıl süreli enerji satışını kapsadığı hatırlatılarak, söz konusu doğalgaz santrali inşaatına Mart 2024’te başlanacağı açıklandı.

Santralin 2025 yılının ilk çeyreğinde ticari faaliyete başlamasının öngörüldüğü ifade edilen açıklamada, bu kapsamda Aksa Energy Company Ghana Limited ile Age Enerji Üretim arasında makine ve ekipman satış sözleşmesi imzalandığı ifade edildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP