Borsa İstanbul

Aksa Enerji (AKSEN), KKTC’de Ek Kapasite Yatırımını Tamamladı

Şubat 6, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Aksa Enerji (AKSEN), KKTC’de Ek Kapasite Yatırımını Tamamladı

Aksa Enerji (AKSEN), KKTC Kalecik Kombine Çevrim Akaryakıt Santrali’nin ek kapasite yatırımının devreye alındığını ve kurulu gücünün 170,5 MW’a ulaştığını KAP’a bildirdi.

Aksa Enerji ile Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu arasında Kalecik Kombine Çevrim Akaryakıt Santrali’nin KIB-TEK’e kiralanması, hizmet alımı yoluyla işletilmesi konusunda dolar bazlı 15 yıl kiralama ve işletme anlaşması yapılmıştı.

Bugün yapılan açıklamada sözleşme kapsamında devreye alınması planlanan 35 MW ek kapasitenin 17,5 MW’ının devreye alındığı ifade edildi. Yapılan açıklamaya göre böylece Kalecik Kombine Çevrim Akaryakıt Santrali’nin kurulu gücü 153 MW’dan 170,5 MW’a ulaştı.

Açıklamada “Geri kalan 17,5 MW’lık ek kapasitenin de 2024 yılının 2. çeyreğinde devreye alınması planlanmaktadır.” denildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti