Borsa Haberleri

Agrotech, ABD Silikon Vadisi’nde Şirket Kuracak

Agrotech, ABD Silikon Vadisi’nde Şirket Kuracak
Google News Icon Takip Et

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), ABD Silikon Vadisi’nde şirket kurma kararı aldı.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre söz konusu şirket ABD’de Agrotech’in birçok ülkeye ihracatını gerçekleştirdiği yapay zeka temelli e-ticaret, e-sağlık ve akıllı tarım uygulamalarının satışını yapacak.

Yapılan açıklamada “Kurulacak yeni şirket ile, yerli iş gücü ile üretilen yerli ürünlerimizin, dünya genelinde yaygın bir pazar payına sahip olması ve ülkemize döviz girdisi sağlanması hedeflenmektedir.” denildi.

Şirket geçtiğimiz gün İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve İTÜ Teknopark ile üçlü bir işbirliği protokolü düzenlemişti. Taraflar arasında imzalanmak üzere hazırlanan protokol; yapay zeka odaklı tarım teknolojileri ve gıda mühendisliği gibi stratejik alanlarda işbirliğini kapsıyor.

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsin.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP