Borsa Haberleri

Agrotech’ten İTÜ ile İşbirliği Protokolü

Mart 18, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Agrotech’ten İTÜ ile İşbirliği Protokolü

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve İTÜ Teknopark ile üçlü bir işbirliği protokolü düzenledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre protokol; yapay zeka odaklı tarım teknolojileri ve gıda mühendisliği gibi stratejik alanlarda işbirliğini kapsıyor. Anlaşma kapsamında yapay zeka destekli gıda mühendisliği ve tarım teknoloji sektörlerinde öne çıkmak için inovasyon teşvik edilecek.

Diğer yandan sanayi ve akademinin protokol kapsamında bir araya gelmesi, bilgi ve deneyimlerini karşılıklı olarak birbirlerine aktarması hedefleniyor.

Açıklamada protokole ilişkin olarak “Yüksek teknolojiyle sürdürülebilir ürünler geliştirmek ve orta-uzun vadede gerek ülkemizde gerekse küresel ölçekte katma değerli projeler ve markalar sayesinde yüksek çarpan etkisi ile ülkemiz ekonomisine maksimum katkı sağlamak amaçlanmaktadır.” denildi.

Taraflar arasında imzalanmak üzere hazırlanan protokole ilişkin olarak ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

“Bu önemli protokol, yapay zeka alanında tarihi bir adım olarak sektördeki dijital dönüşüm ve yenilikçilik anlayışının öncüsü olmayı hedeflemektedir.”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP