BIST Şirket Haberleri

Adel Kalemcilik (ADEL)’ten, Kuzey Amerika Pazarı için İhracat Hamlesi

August 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Adel Kalemcilik (ADEL)’ten, Kuzey Amerika Pazarı için İhracat Hamlesi

Tüketim ürünleri konusunda dünyanın en büyük B2B fuarlarından biri olarak kabul edilen ASD Market Week’e bu yıl ilk defa katılan Adel Kalemcilik, 20-23 Ağustos tarihleri arasında Las Vegas’ta müşterilerine direkt satış ve dağıtım çözümleri sunan HRS Global ile anlaşma sağladı. Şirket, bu iş birliği ile Kuzey Amerika pazarında faaliyetlerini artırmayı hedefliyor.

Katılımcı ve Ziyaretçi Sayısı 📈

Bu yılki fuara; ABD, Latin Amerika, Kanada ve Porto Riko gibi ülkelerden toplamda 50 bin ziyaretçi katıldı. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, fuarın 1800 tedarikçiye ev sahipliği yaptığını ve tüketim ürünleri sektöründe önemli bir etkinlik olduğunu vurguladı.

Kuzey Amerika Pazarına Açılım 🌎

Dünya kırtasiye ithalatının 21%’inin gerçekleştirildiği Kuzey Amerika pazarına daha fazla odaklanmayı planlayan Adel Kalemcilik, HRS Global ile imzalanan yeni ve önemli dağıtım protokolü anlaşması ile bu hedefine bir adım daha yaklaşıyor. Uçanlar, bu anlaşmanın devam eden ihracat faaliyetlerine büyük katkı sağlayacağına inanıyor.

Önümüzdeki Dönemde Ne Olacak? 🗓️

Adel Kalemcilik, önümüzdeki dönemde ihracat faaliyetlerini yeni uluslararası iş birliği fırsatları ile geliştirmeyi ve çoğaltmayı planlıyor. Genel Müdür Oğuz Uçanlar, şirketin bu tür işbirliği fırsatlarına açık olduğunu ve yüksek beklentilere sahip olduklarını belirtti.

Adel Kalemcilik (ADEL)’ten, Kuzey Amerika Pazarı için İhracat Hamlesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks