BIST Şirket Haberleri

Adel Kalemcilik (ADEL)’ten 40 Milyon Dolarlık Satış Hedefi

September 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Adel Kalemcilik (ADEL)’ten 40 Milyon Dolarlık Satış Hedefi

Adel Kalemcilik, UNICEF’in onaylı global tedarikçisi olarak ciddi bir başarıya imza attı. Önümüzdeki 2 yıl içinde tam 40 milyon dolarlık ihracat potansiyeli yakalayan şirket, uluslararası arenada oldukça iddialı. Genel Müdür Oğuz Uçanlar, gelecek dönemlerde farklı uluslararası fırsatların da gündeme gelebileceğini ifade etti.

İhracat Hedefi: 30% 🎯

Adel Kalemcilik, önümüzdeki iki yıl içinde cirosunun 30%’unu ihracattan elde etmeyi planlıyor. Bu hedefe ulaşabilmek için şirket oldukça yoğun bir tempoda çalışıyor.

Kuzey Amerika Pazarına Giriş 🇺🇸

Şirket, dünya kırtasiye ithalatının 21%’inin gerçekleştiği Kuzey Amerika pazarına, HRS Global ile yaptığı protokol anlaşması sayesinde giriş yaptı. Bu, şirket için büyük bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Rusya’da da Varız! 🇷🇺

Adel Kalemcilik, Rusya’da da ihracat faaliyetlerini artırıyor. Ürünlerini Rusya’nın en büyük çevrimiçi pazaryeri olan Ozon’da satışa sunan şirket, bu sayede Rus tüketicilerle de buluşmuş oluyor.

Geleceğin Pazarları: Türki Cumhuriyetler, Mısır, Azerbaycan, Filistin 🌐

Şirketin gelecekteki hedef pazarları arasında Türki Cumhuriyetler, Mısır, Azerbaycan ve Filistin yer alıyor.

Adel Kalemcilik (ADEL)’ten 40 Milyon Dolarlık Satış Hedefi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks